Diodes - Zener - SingleDiodes Incorporated DFLZ6V2-7
DFLZ6V2-7
5S-DFLZ6V2-7
DFLZ6V2-7
DIODE ZENER 6.2V 1W POWERDI123
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 6.2V |
| Tolerance: | ??????6% |
| Power - Max: | 1W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 3 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5??????A @ 2V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2V @ 200mA |