DDZ7V5C-7
5S-DDZ7V5C-7
DDZ7V5C-7
DIODE ZENER 7.5V 500MW SOD123
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):7.5V
Tolerance:??????3%
Power - Max:500mW
Impedance (Max) (Zzt):6 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA