DDZ6V8CS-7
5S-DDZ6V8CS-7
DDZ6V8CS-7
DIODE ZENER 6.8V 200MW SOD323
Product Description
SOD-323
Packaging:Digi-Reel?
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):6.8V
Tolerance:??????3%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):5 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA