Diodes - Zener - SingleDiodes Incorporated DDZ5V6BSF-7
DDZ5V6BSF-7
5S-DDZ5V6BSF-7
DDZ5V6BSF-7
DIODE ZENER 5.6V 500MW SOD323F
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 5.6V |
| Tolerance: | ??????2.5% |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 80 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 7.5??????A @ 2V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |