DDZ5V6BS-7
5S-DDZ5V6BS-7
DDZ5V6BS-7
DIODE ZENER 5.6V 200MW SOD323
Product Description
SOD-323
Packaging:Digi-Reel?
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):5.6V
Tolerance:??????3%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):11 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:500nA @ 2.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA