Diodes - Zener - SingleDiodes Incorporated D3Z11BF-7
D3Z11BF-7
5S-D3Z11BF-7
D3Z11BF-7
DIODE ZENER 11V 400MW SOD323F
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 11V |
| Tolerance: | ??????2% |
| Power - Max: | 400mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 10 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100nA @ 8V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.1V @ 100mA |