Diodes - Zener - SingleComchip Technology CZRZ6V8B-HF
CZRZ6V8B-HF
5S-CZRZ6V8B-HF
CZRZ6V8B-HF
DIODE ZENER 6.8V 100MW 0201
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 6.8V |
| Tolerance: | - |
| Power - Max: | 100mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 40 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500nA @ 3.5V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |