CZRZ6V8B-HF
5S-CZRZ6V8B-HF
CZRZ6V8B-HF
DIODE ZENER 6.8V 100MW 0201
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):6.8V
Tolerance:-
Power - Max:100mW
Impedance (Max) (Zzt):40 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:500nA @ 3.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA