CZRZ5V6B-HF
5S-CZRZ5V6B-HF
CZRZ5V6B-HF
DIODE ZENER 5.6V 100MW 0201
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):5.6V
Tolerance:??????5%
Power - Max:100mW
Impedance (Max) (Zzt):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:1??????A @ 2.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA