Diodes - Zener - SingleComchip Technology CZRZ4V7B-HF
CZRZ4V7B-HF
5S-CZRZ4V7B-HF
CZRZ4V7B-HF
DIODE ZENER 4.7V 100MW 0201
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 4.7V |
| Tolerance: | - |
| Power - Max: | 100mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 100 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 2??????A @ 1V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |