CZRZ4V7B-HF
5S-CZRZ4V7B-HF
CZRZ4V7B-HF
DIODE ZENER 4.7V 100MW 0201
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):4.7V
Tolerance:-
Power - Max:100mW
Impedance (Max) (Zzt):100 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:2??????A @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA