CZRW55C6V2-G
5S-CZRW55C6V2-G
CZRW55C6V2-G
DIODE ZENER 6.2V 500MW SOD123
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):6.2V
Tolerance:??????6%
Power - Max:500mW
Impedance (Max) (Zzt):10 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:3??????A @ 4V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA