CZRW55C4V7-G
5S-CZRW55C4V7-G
CZRW55C4V7-G
DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD123
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):4.7V
Tolerance:??????6%
Power - Max:500mW
Impedance (Max) (Zzt):80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:3??????A @ 2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA