CZRW55C3V3-G
5S-CZRW55C3V3-G
CZRW55C3V3-G
DIODE ZENER 3.3V 500MW SOD123
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):3.3V
Tolerance:??????6%
Power - Max:500mW
Impedance (Max) (Zzt):95 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:5??????A @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA