CZRW55C22-G
5S-CZRW55C22-G
CZRW55C22-G
DIODE ZENER 22V 500MW SOD123
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):22V
Tolerance:??????6%
Power - Max:500mW
Impedance (Max) (Zzt):55 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 15.4V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA