CZRW55C13-G
5S-CZRW55C13-G
CZRW55C13-G
DIODE ZENER 13V 500MW SOD123
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):13V
Tolerance:??????6%
Power - Max:500mW
Impedance (Max) (Zzt):30 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA