CZRW55C11-G
5S-CZRW55C11-G
CZRW55C11-G
DIODE ZENER 11V 500MW SOD123
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):11V
Tolerance:??????5%
Power - Max:500mW
Impedance (Max) (Zzt):20 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA