Diodes - Zener - SingleComchip Technology CZRV5250B-G
CZRV5250B-G
5S-CZRV5250B-G
CZRV5250B-G
DIODE ZENER 20V 200MW SOD323
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 20V |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power - Max: | 200mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 25 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100nA @ 15V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |