CZRUR6V8B-HF
5S-CZRUR6V8B-HF
CZRUR6V8B-HF
DIODE ZENER 6.8V 150MW 0603
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):6.8V
Tolerance:??????3%
Power - Max:150mW
Impedance (Max) (Zzt):8 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:1??????A @ 5.2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA