CZRUR52C5V1-HF
5S-CZRUR52C5V1-HF
CZRUR52C5V1-HF
DIODE ZENER 5.1V 150MW 0603
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):5.1V
Tolerance:??????5%
Power - Max:150mW
Impedance (Max) (Zzt):60 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 800mV
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA