CZRUR52C4V7
5S-CZRUR52C4V7
CZRUR52C4V7
DIODE ZENER 4.7V 150MW 0603
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):4.7V
Tolerance:??????5%
Power - Max:150mW
Impedance (Max) (Zzt):78 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:5??????A @ 2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA