CZRUR52C18-HF
5S-CZRUR52C18-HF
CZRUR52C18-HF
DIODE ZENER 18V 150MW 0603
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):18V
Tolerance:??????5%
Power - Max:150mW
Impedance (Max) (Zzt):50 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 14V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA