CZRU8V2B-HF
5S-CZRU8V2B-HF
CZRU8V2B-HF
DIODE ZENER 8.2V 150MW 0603
Product Description
0603/SOD-523F
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):8.2V
Tolerance:??????2%
Power - Max:150mW
Impedance (Max) (Zzt):7 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:500nA @ 6.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA