CZRU5V1B-HF
5S-CZRU5V1B-HF
CZRU5V1B-HF
DIODE ZENER 5.1V 150MW 0603
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):5.1V
Tolerance:??????3%
Power - Max:150mW
Impedance (Max) (Zzt):50 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:2??????A @ 2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA