CZRU52C9V1-HF
5S-CZRU52C9V1-HF
CZRU52C9V1-HF
DIODE ZENER 9.1V 150MW 0603
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):9.1V
Tolerance:??????5%
Power - Max:150mW
Impedance (Max) (Zzt):10 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 7V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA