Diodes - Zener - SingleComchip Technology CZRU52C3V6
CZRU52C3V6
5S-CZRU52C3V6
CZRU52C3V6
DIODE ZENER 3.6V 150MW 0603
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 3.6V |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power - Max: | 150mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 95 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 15??????A @ 1V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |