CZRU52C3V6-HF
5S-CZRU52C3V6-HF
CZRU52C3V6-HF
DIODE ZENER 3.6V 150MW 0603
Product Description
0603/SOD-523F
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):3.6V
Tolerance:??????5%
Power - Max:150mW
Impedance (Max) (Zzt):95 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:15??????A @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA