CZRU52C33
5S-CZRU52C33
CZRU52C33
DIODE ZENER 33V 150MW 0603
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):33V
Tolerance:??????5%
Power - Max:150mW
Impedance (Max) (Zzt):80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 25V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA