CZRU52C30
5S-CZRU52C30
CZRU52C30
DIODE ZENER 30V 150MW 0603
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):30V
Tolerance:??????5%
Power - Max:150mW
Impedance (Max) (Zzt):80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 23V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA