CZRU52C24
5S-CZRU52C24
CZRU52C24
DIODE ZENER 24V 150MW 0603
Product Description
0603/SOD-523F
Packaging:Digi-Reel?
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):24V
Tolerance:??????5%
Power - Max:150mW
Impedance (Max) (Zzt):80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 18V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA