CZRU52C11-HF
5S-CZRU52C11-HF
CZRU52C11-HF
DIODE ZENER 11V 150MW 0603
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):11V
Tolerance:??????5%
Power - Max:150mW
Impedance (Max) (Zzt):20 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 8.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA