CZRU52C10
5S-CZRU52C10
CZRU52C10
DIODE ZENER 10V 150MW 0603
Product Description
0603/SOD-523F
Packaging:Digi-Reel?
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):10V
Tolerance:??????5%
Power - Max:150mW
Impedance (Max) (Zzt):15 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 7.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA