CZRU4V7B-HF
5S-CZRU4V7B-HF
CZRU4V7B-HF
DIODE ZENER 4.7V 150MW 0603
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):4.7V
Tolerance:??????3%
Power - Max:150mW
Impedance (Max) (Zzt):70 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:3??????A @ 1.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA