CZRT55C9V1-G
5S-CZRT55C9V1-G
CZRT55C9V1-G
DIODE ZENER 9.1V 350MW SOT23
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):9.1V
Tolerance:??????6%
Power - Max:350mW
Impedance (Max) (Zzt):15 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:500nA @ 6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA