CZRT55C5V1-G
5S-CZRT55C5V1-G
CZRT55C5V1-G
DIODE ZENER 5.1V 350MW SOT23
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):5.1V
Tolerance:??????6%
Power - Max:350mW
Impedance (Max) (Zzt):60 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:2??????A @ 2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA