CZRT55C4V3-G
5S-CZRT55C4V3-G
CZRT55C4V3-G
DIODE ZENER 4.3V 350MW SOT23
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):4.3V
Tolerance:??????7%
Power - Max:350mW
Impedance (Max) (Zzt):90 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:3??????A @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA