CZRT55C3V6-G
5S-CZRT55C3V6-G
CZRT55C3V6-G
DIODE ZENER 3.6V 350MW SOT23
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):3.6V
Tolerance:??????6%
Power - Max:350mW
Impedance (Max) (Zzt):90 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:5??????A @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA