Diodes - Zener - SingleComchip Technology CZRT55C3V3-G
CZRT55C3V3-G
5S-CZRT55C3V3-G
CZRT55C3V3-G
DIODE ZENER 3.3V 350MW SOT23
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 3.3V |
| Tolerance: | ??????6% |
| Power - Max: | 350mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 95 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5??????A @ 1V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |