CZRT55C30-G
5S-CZRT55C30-G
CZRT55C30-G
DIODE ZENER 30V 350MW SOT23
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):30V
Tolerance:??????7%
Power - Max:350mW
Impedance (Max) (Zzt):80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 21V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA