CZRT55C2V4-G
5S-CZRT55C2V4-G
CZRT55C2V4-G
DIODE ZENER 2.4V 350MW SOT23
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):2.4V
Tolerance:??????8%
Power - Max:350mW
Impedance (Max) (Zzt):100 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:50??????A @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA