CZRT55C18-G
5S-CZRT55C18-G
CZRT55C18-G
DIODE ZENER 18V 350MW SOT23
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):18V
Tolerance:??????6%
Power - Max:350mW
Impedance (Max) (Zzt):45 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 12.6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA