Diodes - Zener - SingleComchip Technology CZRQR8V2B-HF
CZRQR8V2B-HF
5S-CZRQR8V2B-HF
CZRQR8V2B-HF
DIODE ZENER 8.2V 125MW 0402
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 8.2V |
| Tolerance: | ??????2% |
| Power - Max: | 125mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 7 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500nA @ 6.5V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |