Diodes - Zener - SingleComchip Technology CZRQR7V5B-HF
CZRQR7V5B-HF
5S-CZRQR7V5B-HF
CZRQR7V5B-HF
DIODE ZENER 7.5V 125MW 0402
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 7.5V |
| Tolerance: | ??????3% |
| Power - Max: | 125mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 7 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500nA @ 6V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |