Diodes - Zener - SingleComchip Technology CZRQR5V6B-HF
CZRQR5V6B-HF
5S-CZRQR5V6B-HF
CZRQR5V6B-HF
DIODE ZENER 125MW 5.6V SOD-923F
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 5.6V |
| Tolerance: | ??????2% |
| Power - Max: | 125mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 25 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 2??????A @ 3V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |