CZRQR5V6B-HF
5S-CZRQR5V6B-HF
CZRQR5V6B-HF
DIODE ZENER 125MW 5.6V SOD-923F
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):5.6V
Tolerance:??????2%
Power - Max:125mW
Impedance (Max) (Zzt):25 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:2??????A @ 3V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA