CZRQR52C7V5-HF
5S-CZRQR52C7V5-HF
CZRQR52C7V5-HF
DIODE ZENER 7.5V 125MW 0402
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):7.5V
Tolerance:??????5%
Power - Max:125mW
Impedance (Max) (Zzt):7 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA