CZRQR52C39-HF
5S-CZRQR52C39-HF
CZRQR52C39-HF
DIODE ZENER 39V 125MW 0402
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):39V
Tolerance:??????5%
Power - Max:125mW
Impedance (Max) (Zzt):90 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 29V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA