Diodes - Zener - SingleComchip Technology CZRQR52C15-HF
CZRQR52C15-HF
5S-CZRQR52C15-HF
CZRQR52C15-HF
DIODE ZENER 15V 125MW 0402
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 15V |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power - Max: | 125mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 30 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100nA @ 11V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |