Diodes - Zener - SingleComchip Technology CZRQR4V7B-HF
CZRQR4V7B-HF
5S-CZRQR4V7B-HF
CZRQR4V7B-HF
DIODE ZENER 4.7V 125MW 0402
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 4.7V |
| Tolerance: | ??????3% |
| Power - Max: | 125mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 70 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 3??????A @ 1.5V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |