CZRQR2V4B-HF
5S-CZRQR2V4B-HF
CZRQR2V4B-HF
DIODE ZENER 2.4V 125MW 0402
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):2.4V
Tolerance:??????3%
Power - Max:125mW
Impedance (Max) (Zzt):100 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100??????A @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA